Drodzy Rodzice, kochane dzieci!
Witamy Was w kolejnym przepięknym miesiącu-maju. Wiosna w pełni, dookoła wszystko się zieleni, kwitną kwiaty, coraz więcej owadów, ptaków pojawia się w parku, pogoda sprzyja spacerom, podczas których dzieci mają możliwość obserwowania przyrody.
Na początku miesiąca rozmawiać będziemy o naszym kraju. Przypomnimy jakie są symbole narodowe, poznamy legendy polskie, zapoznamy się z mapą Polski oraz charakterystycznymi cechami różnych regionów kraju. W kolejnym tygodniu podejmiemy temat naszej planety, przede wszystkim dowiemy się czy i jak należy dbać o czystość na Ziemi. Oprócz tego przeniesiemy się w zaczarowany świat bajek, na nowo poznawać będziemy dziecięcą literaturę, a także pracę bibliotekarza, księgarza, dowiemy się jak powstaje książka. Ostatni tydzień poświęcimy kochanym rodzicom, dla których przygotujemy w przedszkolu małą niespodziankę z okazji ich święta.
Dziękujemy za dotychczasowe prace projektowe wykonane wspólnie z dziećmi, jednocześnie zachęcamy do wykonania pracy związanej z tematyką podejmowaną w przedszkolu, może to być: stworzenie własnej książki lub przygotowanie krótkiego przedstawienia kukiełkowego znanej bajki, bądź też plakat na temat ochrony środowiska.
Pogoda coraz bardziej sprzyja zabawom i spacerom na świeżym powietrzu, dlatego prosimy o odpowiedni strój, dostosowany do aktualnej pogody.
Życzymy miłych chwil spędzonych wspólnie.
Kamilla Dębska, Barbara Kowalczyk

Wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarski

Powiewa flaga,
Gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień – to miłość,
Biel – serce czyste…
Piękne są nasze
Barwy ojczyste.

Piosenka „Kiedy człowiek jest malutki”

1. Kiedy człowiek jest malutki,
kto przegoni jego smutki?
Kto utuli, kto ogrzeje i najpiękniej się zaśmieje?

Ref. Mama wszystko umie, mama wszystko wie.
Nikt tak nie rozumie czego dziecko chce.

2. Kiedy człowiek jest nieduży,
kto pomocą mu posłuży?
Kto podpowie, kto doradzi i
za rękę poprowadzi?

Ref. Tata wszystko umie, tata wszystko wie.
Nikt tak nie rozumie czego dziecko chce.