Witamy Was wiosennie Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!!
Przywitaliśmy wiosnę i w naszej sali też jest bardzo kolorowo i wiosennie. Z okien spoglądają na nas motyle i biedronki a w sali są piękne ozdoby i projekty wykonane przez niektórych z Was.
W miesiącu kwietniu również będzie u nas wiosennie i kolorowo i tak aż do czerwca, kiedy to przywitamy lato!!! Miesiąc kwiecień to czas oczekiwania na najważniejsze święto katolickie czyli Wielkanoc. Porozmawiamy o zwyczajach wielkanocnych, zarówno w Polsce jak i za jej granicami.
Nauczymy się też nowej piosenki „Czarodziejskie podwórko” i wiersza „Tylko jeden raz”. Przed nami dalszy ciąg zabaw z głoskowaniem, sylabowaniem i liczeniem. Poobserwujemy także jak przyroda budzi się do życia, jak zmienia się świat wokół nas. Dowiemy się czy warto dbać o naszą planetę i czy warto być strażnikami przyrody. Porozmawiamy także o nowinkach z wiejskiego podwórka- dowiemy się kto mieszka na wsi, poznamy zwierzęta tam mieszkające i sprawdzimy jakie są różnice pomiędzy zwierzętami egzotycznymi a hodowlanymi.
Jako projekt w tym miesiącu poprosimy o wykonanie zabawki ekologicznej z różnych materiałów odpadowych np. opakowań tekturowych czy plastikowych, butelek, rolek po papierze, włóczki, gazet itp. Technika pracy jak najbardziej dowolna. Powodzenia!!!

Udanego miesiąca!
Kataryna Siek, Kamilla Dębska

Mark Interrante from Silicon Valley, USA [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]