Drodzy rodzice, kochane dzieci z grupy „Delfinki”!

Przed nami kolejny jesienny miesiąc – listopad. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w pracę naszej grupy, szczególnie w przygotowanie i prezentację projektów. Szczególnie cieszy nas fakt, że są to najczęściej Wasze samodzielne prace drogie przedszkolaki.

W tym miesiącu rozmawiać będziemy o jesiennych nastrojach panujących w przyrodzie, a także o sposobach spędzania czasu podczas listopadowej szarugi. Przeniesiemy się również w świat baśni i bajek, wcielimy się w role aktorów, scenarzystów, scenografów, a może nawet reżyserów. Na koniec miesiąca odkrywać będziemy co wydarzyło się w czasach prehistorycznych, co to są skamieliny, skąd się wzięły sól i węgiel i czy faktycznie na Ziemi żyły dinozaury? Na te i inne pytania spróbujemy znaleźć wspólnie odpowiedź. W dalszym ciągu w przedszkolu doskonalimy swoje umiejętności podczas codziennych spacerów, wycieczek, zabaw, zajęć i warsztatów różnego rodzaju . Super efekty osiągniemy jeżeli nasza wspólna praca w przedszkolu będzie kontynuowana w domu, dlatego jak najwięcej liczcie, grajcie w gry karciane i planszowe, pomagajcie w domu, chodźcie wspólnie na spacery, ćwiczcie wiązanie butów itd.
W listopadzie czeka na nas kilka atrakcji. 23 listopada obchodzić będziemy Światowy Dzień Pluszowego Misia, 30 natomiast Bal Andrzejkowy, poza tym m.in. koncert umuzykalniający. Na początku miesiąca jak co roku wybierzemy się na cmentarz wojskowy.

Zachęcamy do wspólnego wykonania pracy projektowej związanej z tematyką zajęć poruszanych w tym miesiącu, mogą to być samodzielnie wykonane pacynki, kukiełki, zaprezentowanie wybranej formy teatralnej (recytacja wiersza, pantomima, teatrzyk kukiełkowy itp.), bądź też przygotowanie w formie, np. plakatu, makiety informacji na temat czasów prehistorycznych. Pamiętajcie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Powodzenia!

Kamilla Dębska,  Katarzyna Siek