Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Witamy Was wszystkich serdecznie w kolejnym miesiącu jakim jest październik. Przywitaliśmy jesień, korzystamy z jej darów i przygotowujemy piękne prace plastyczno- techniczne.
W tym miesiącu dowiemy się co robią zwierzęta jesienią, jak wygląda jesień w sadzie i na działce. Dowiemy się także dlaczego warto dbać o zdrowie i co możecie sami robić, aby być zdrowymi przedszkolakami. Będziemy również doskonalić naszą orientacje w przestrzeni, utrwalimy umiejętność rozróżniania lewej i prawej strony. Podejmiemy pierwsze próby nauki wiązania sznurowadeł. Będziemy ćwiczyć nasz słuch, wzrok oraz mowę poprzez różnego rodzaju zabawy. Podczas codziennych spacerów, w sali zadbamy o naszą kondycje fizyczna, bo jak mówi znane powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Oprócz tego czeka nas wiele atrakcji. Już we wtorek 2 października odbędą się zajęcia z Panią Ewą Makedońską na temat pierwszej pomocy. W czwartek 4 października czeka nas wyprawa do Ośrodka Wypoczynkowego „Wiga” na Święto Pieczonego Ziemniaka. 16 października razem z grupą Marynarzy i kolegami z pierwszej klasy PSP „Morska Kraina” pojedziemy na wycieczkę do lasu. Pod koniec miesiąca będziemy bawić się wspólnie podczas Balu Jesieni. Jak co miesiąc do naszego przedszkola przyjadą muzycy z Filharmonii Koszalińskiej na koncert, co tydzień odbywać się będą również warsztaty szachowe, rytmiczno-muzyczne, taneczne. Miesiąc październik to kolejny miesiąc, w którym nauczymy się nowych wierszy i piosenek.

Dziękujemy za przygotowanie i przedstawienie prac w poprzednim miesiącu, cieszymy się,
że tak chętnie i odważnie uczestniczycie w zajęciach. W tym miesiącu również zachęcamy do wspólnego wykonania pracy projektowej związanej z tematyką realizowaną w przedszkolu. Może to być ozdoba jesienna, makieta lasu, portret lub kapelusz Pani Jesieni, owocowo-warzywna kukiełka, bądź też dowolna praca na temat zdrowia

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wielu słonecznych dni sprzyjających wspólnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu!!!

Kamilla Dębska, Katarzyna Siek