Witam Was wiosennie Drogie Delfiny i Drodzy Rodzice!!

Chociaż pogoda za oknem nas nie rozpieszcza to nie oznacza, że nie ma wiosny.
Jak najbardziej jest! Przywitaliśmy wiosnę i w naszej sali też jest bardzo kolorowo i wiosennie. Z okien spoglądają na nas motyle i biedronki, a w sali są piękne ozdoby wykonane przez niektórych z Was. W miesiącu kwietniu również będzie u nas wiosennie i kolorowo i tak, aż do czerwca kiedy to przywitamy lato!!!

Ale wróćmy na ziemię… Przed nami w kwietniu sporo pracy, ponieważ szykujemy się do udziału w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci- naszą grupę, będzie reprezentowała jedna z Waszych koleżanek. Oprócz tego nauczymy się nowej piosenki „Czarodziejskie podwórko” i wiersza „tylko jeden raz”. Przed nami dalszy ciąg zabaw z głoskowaniem, sylabowaniem i liczeniem. Poobserwujemy także jak przyroda budzi się do życia, jak zmienia się świat wokół nas. Dowiemy się czy warto dbać o naszą planetę i czy warto być strażnikami przyrody. Porozmawiamy także o nowinkach z wiejskiego podwórka- dowiemy się kto mieszka na wsi, poznamy zwierzęta tam mieszkające i stwierdzimy jakie są różnice pomiędzy zwierzętami egzotycznymi a hodowlanymi.
Jako projekt w tym miesiącu poproszę o wykonanie zabawki ekologicznej z różnych materiałów odpadowych np. opakowań tekturowych czy plastikowych, butelek, rolek po papierze, włóczki, gazet itp. Powodzenia!!!
Udanego miesiąca!!

Ciocia Kasia