Drodzy Rodzice i Drogie Delfiny!

Witam Was wszystkich serdecznie w Nowym 2018 Roku i już dzisiaj życzę mnóstwo szczęścia, radości, zdrowia i pomyślności w tym nowym roku.
W styczniu dzieci poznają nowe spółgłoski: r, s, n i kolejne cyfry. Poćwiczymy także rozpoznawanie znanych już Wam cyfr i spółgłosek jak i samogłosek. Będziemy nadal dzielić słowa na sylaby i głoski.
Nauczymy się wiersza „Co robią zimą dni tygodnia?” T. Fiutowskiej i piosenki, którą zaśpiewacie na Dzień Babci i Dziadka, ale to na razie niespodzianka.
Jako nieliczni z województw będziemy mieć ferie, więc wszystkich nas czeka trochę odpoczynku . Po powrocie i po wypoczynku czeka nas trochę pracy- na przełomie stycznia i lutego zaprosimy Babcie i Dziadków na Wasze występy. Przed nami także szykowanie prezentów dla Waszych dziadków.
Porozmawiamy o upływającym czasie, o tym jak mijają nam poszczególne pory roku, miesiące, dni tygodnia. Poznamy budowę kalendarza. Przygotowałam także dla Was fajną niespodziankę – stworzymy nasz wspólny kalendarz – tylko nasz, własny Delfinowy Kalendarz!!!
Na przełomie stycznia i lutego planujemy w naszym przedszkolu bal karnawałowy, więc wykonamy maski karnawałowe i inne ozdoby związane z tym wydarzeniem.
Proponuję w tym miesiącu, w ramach projektu o wykonanie swojego wymarzonego stroju karnawałowego (technika jak najbardziej dowolna) Projekt może być wykonany na kartce papieru lub np. uszyty z pomocą rodzica lub babci i zaprezentowany w przedszkolu. Powodzenia!!!

Spokojnego miesiąca!!!
Katarzyna Siek