3 października klasa 7 miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z dr Maciejem Dębskim z Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, specjalistą zakresie fonoholizmu. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im.Galla Anonima w Kołobrzegu. Dziękujemy za zaproszenie!

„Wykład był bardzo interesujący. Poruszał temat dość poważny, a jednocześnie nie był nudny. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy takich jak początki internetu, objawy uzależnienia a nawet, że jest coś takiego jak fonoholizm.” P.K.

„Dowiedziałem się, że niektórzy ludzie spedzają więcej czasu na telefonie niż ze swoim dzieckiem”O.P.

„Na spotkaniu dowiedziałam się, że to co jest w sieci nie jest tak ważne, jak prawdziwe życie. Większość informacji jest fałszywych i nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie. Można popaść w tak wielkie uzależnienie, że nie widzimy jak tracimy coś ciekawego w realnym życiu.” M.C.

„Spodobało mi się, że ten pan nie mówil tak jak inni, że internet jest zły. Mówił co robić,  żeby był dobry.” R.N.

„Nauczyłam się, że wirtualny świat nie jest najważniejszy, że niektórzy tracą kontakty z rodziną  i przyjaciółmi przez elektronikę.” D.T.

„Widziałam film, przez który już na pewno nie będę patrzyła na telefon w drodze do domu.” Z.B.

„Dowiedziałem się, że internet jest bardziej popularny niż szczoteczka do zębów.” O.K.

„Dowiedziałem się że w komórce jest caly świat, ile czasu powinniśmy spędzać przed monitorem, ile osób korzysta z internetu, jak rozpoznać czy jesteśmy uzależnieni i jakie rzeczy uzależniają.” O.Ż.

„Ja się dowiedziałam, że ludzie nie patrzą na ciekawe i ważne szczegóły życia, bo dużą część czasu spędzają na komórce (przeglądają instagram, oglądają youtube, przeglądają facebooka itp.). Ja osobiście odkładam teraz telefon na miesiąc. Ponieważ duża część osób nie może żyć bez niego (takj ja uważam), więc czemu nie zrobić taki EKSPERYMENT?” L.M.

„Na spotkaniu dowiedziałam się, że telefony nie są takie złe jak nam mówią, tylko trzeba nauczyć się jak bezpiecznie i dobrze je wykorzystywać.” N.M.