Drodzy Rodzice, kochane Dzieci!

Styczeń upłynął nam w błyskawicznym tempie. Przed nami kolejny miesiąc pełen wrażeń. Już za kilka dni występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. W związku z tym przed nami dużo pracy.
W lutym zapoznamy się z pracą kucharza (sprzętem znajdującym się w kuchni, czynnościami wykonywanymi przez ciocię Agnieszkę a także zasadami bezpieczeństwa podczas wizyty w kuchni). Zwrócimy szczególną uwagę na prawidłowe siedzenie przy stole a także estetykę spożywania posiłków.
W dalszym ciągu poruszać będziemy się w tematyce zimy. Choć za oknem bardziej jesiennie, niż zimowo rozmawiać będziemy o oznakach zimy, zapoznamy się z wyglądem śnieżynek a także stworzymy sztuczny śnieg. Również w tym miesiącu (09.02) obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia upieczemy pizzę z ulubionymi dodatkami.
Przed nami również Walentynkowy bal karnawałowy, który odbędzie się 13.02.2018 r. Prosimy, aby tego dnia dzieci ubrane były na czerwono, bądź przebrane za pozytywnego, bajkowego bohatera. W ostatnim tygodniu będziemy rozmawiać również o cyrku (o osobach w nim pracujących i zwierzętach tam występujących). Nie zabraknie również zabaw ruchowych, wierszyków masażyków, ćwiczeń narządów mowy, puzzli oraz zagadek.
Jak co miesiąc zachęcamy Państwa do włączenia się w tematykę zajęć poprzez realizację projektu (ozdoba walentynkowa, wspólne upieczenie pizzy, wykonanie dowolną techniką postaci cyrkowej bądź zwierzątka).

Zabawa paluszkowa
W dżungli kilka małpek żyło,
a dokładnie pięć ich było.
Pierwsza małpka –
taka mała.
Druga małpka
wciąż skakała.
Trzecia małpka
wciąż płakała.
Czwarta małpka
wciąż się śmiała.
Piąta małpka
tak śpiewała.
W dżungli kilka małpek żyło,
a dokładnie pięć ich było…itd.

Taniec pajacyka z misiem
1. Mały miś, śmieszny miś,
z pajacykiem tańczy dziś.
Mały miś, śmieszny miś,
Skaczą sobie dookoła,
Bo poleczka to wesoła. – bis
2. Mały miś, śmieszny miś,
Z pajacykiem tańczy dziś.
Klaszczą w rączki w rytm muzyki,
Tak jak lubią pajacyki. – bis.
3. Mały miś, śmieszny miś,
Z pajacykiem tańczy dziś.
Tupią nóżki: raz i dwa,
A orkiestra pięknie gra. – bis.

Życzymy Wam samych słonecznych dni.
Ciocia Edyta i ciocia Ania