2016

Prywatna Szkoła Podstawowa Morska Kraina w Kołobrzegu została laureatem godła

Szkoła Podstawowa  Roku 2016.


2015

Prywatna Szkoła Podstawowa Morska Kraina w Kołobrzegu została laureatem

Ogólnopolskiego  Programu Placówka Oświatowa Roku 2015.

17 grudnia 2015, na uroczystej gali w Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie dyrektor szkoły Dorota Żurawska-Nowak odebrała certyfikat Godło Szkoły Podstawowej Roku 2015.  Chwili tej towarzyszyła profesor Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, która dała początek szkole, inspirując kadrę i Rodziców Przedszkola Morska Kraina do realizacji kolejnego etapu edukacyjnego, w oparciu o założenia programu dziecięcej matematyki i rozwijania zdolności u małych dzieci.

szkola_gimnazjum_roku_2015_pasek400szkol

Konkurs ma na celu nagrodzenie instytucji edukacyjnych, które oferują atrakcyjne programy dydaktyczne, realizowane w atmosferze przyjaznej i otwartej na potrzeby podopiecznych, uczniów i studentów.Laureaci-Ogólnopolskiego-Programu-Placówka-Oświatowa-Roku-2015-w-kategorii-Szkoła-Podstawowa-Roku-2015

Placówki zostały zweryfikowane przez niezależną kapitułę konkursu na podstawie oceny poziomu kształcenia i opieki.

Prywatna Szkoła Podstawowa „Morska Kraina”, której organem prowadzącym jest Fundacja Integracji Środowisk Edukacyjnych, powstała w odpowiedzi na oczekiwania rodziców dzieci z przedszkola, zainspirowanych programem profesor Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Wizja kontynuacji procesu edukacyjnego w głowach właścicieli, nauczycielka poszukująca miejsca optymalnych warunków i programów dla edukacji małych dzieci, oraz życzliwość wielu prywatnych ludzi spowodowały, że marzenia zmieniały się w  realne działania.

Realizacja programu EU Leonardo da Vinci poszerzyła horyzonty nauczycieli przedszkolnych, aby przygotować szkołę do pracy z 6-latkami i wdrażania szerokiego wachlarza zajęć wspomagających rozwój dzieci

dzn_nagrodaNadrzędnym celem edukacji w Morskiej Krainie jest wdrażanie rozwiązań Edukacji XXI, w oparciu o sprawdzone metody nauczaniu. Edukacja dla przyszłych pokoleń zakłada kształcenie człowieka z wypracowana potrzebą uczenia się i poszukiwania wiedzy przez całe życie.

Edukacji w naszej szkole, towarzyszy cały szereg zajęć dodatkowych, realizowanych obligatoryjnie przez wszystkich uczniów, dostosowywanych zgodnie z możliwościami rozwojowymi dzieci i aktualną ofertą rynkową w naszym mieście. W szkole prowadzone są warsztaty taneczne, szachy, muzyczne, artystyczne, lingwistyczne, przedmiotowe, zajęcia z native speakerem. Szkoła ma chór, uczniowie prowadzą gazetkę szkolną, grają na instrumentach muzycznych. W ramach swoich uzdolnień mogą korzystać z dodatkowych zajęć plastycznych, teatralnych, czy też korzystać z oferty Studia Muzyki Rozrywkowej.

W szkole naszej pracuje grono pedagogów, którzy bacznie obserwują potrzeby i możliwości swoich uczniów, poszukują dla nich ciekawych form zajęć. Rodzice i przyjaciele naszej placówki wzbogacają doświadczenia swoimi pasjami, doświadczeniami, pomysłami.

Każdy uczeń ma szanse łączenia swoich talentów z bieżącą edukacją. Uczęszczają do nas uczniowie, którzy wypracowali już takie sukcesy jak:

  • Mistrzostwa Świata w Tańcu z elementami akrobatyki – III miejsce
  • Międzynarodowe Konkursy Wokalne
  • Międzynarodowe Zawody Pływackie
  • Mistrzostwa Polski w tenisie w grupie wiekowej 10-12 lat – I miejsce
  • Mistrzostwa Polski  w Tańcu z elementami akrobatyki – I miejsce
  • Mistrzostwa Polski w skokach konnych przez przeszkody – złoty medal
  • Mistrzostwa Polski w tańcu towarzyskim- I miejsce
  • Międzynarodowe Konkursy Wokalne
  • Ogólnopolskie sukcesy w pływaniu
  • Ogólnopolskie sukcesy w piłce nożnej

 

17621094_CBCK_logo_crop_300x168_3549b677_CPO


znaki graficzne zostały wykorzystane w celach informacyjnych i stanowią własność ich włascicieli