Od 21 do 25 maja w naszej szkole trwał tydzień języków obcych. Uczniowie wykonali flagi z przywitaniami w różnych językach oraz budowle charakterystyczne dla danego kraju. Oprócz tego przez cały tydzień obok szkolnego sekretariatu wybieraliśmy karteczkę ze słówkiem odpowiednim dla kategorii na dany dzień, odgadywaliśmy je, zapisywaliśmy i przyklejaliśmy na odpowiednią tablicę. Okazało się, że znamy całkiem dużo słówek!

Następnego dnia odbył się konkurs ”GOOD – BETTER – THE BEST” przeznaczony dla drużyn z klas 1-3. Trzeba się w nim było wykazać znajomością języka i kultury krajów anglojęzycznych.

W środę spotkaliśmy się z przedstawicielami różnych krajów. Usłyszeliśmy bajkę w różnych językach typu; amerykański, niemiecki, francuski, rosyjski i portugalski. Mogliśmy również zadawać pytania dotyczące języków i kultury tych państw.

W czwartek uczniowie opowiadali o międzynarodowych projektach, w których nasza szkoła wzięła udział. Było to między innymi sprawozdanie z wyjazdu do Niemiec oraz projektu ”Flat Stanley”.

Ostatniego dnia odbyło się przedstawienie w języku niemieckim w wykonaniu klas 1-3. Ten tydzień miał na celu uświadomienie nam i przypomnienie, że warto uczyć się języków obcych.

Projekt Flat Stanley (plik pdf)